Кто такой бренд-менеджер: что делает и сколько зарабатывает Медиа Нетологии


Наразі я працюю в компанії Phillip Morris Ukraine на позиції Brand Marketing Lead. Але це також той випадок, коли я працюю на стику бренду й маркетингу. І тому можу акумулювати все те, що дізналася на попередніх роботах. Якщо ви зацікавлені в маркетингу та брендингу, професія бренд-менеджера у фрілансі може стати відмінним вибором для вас. Знання, досвід та правильний підхід допоможуть вам досягти успіху у цій цікавій та перспективній галузі.

хто такий бренд-менеджер

Аналіз — проаналізувати результати, зрозуміти, яких KPIs вдалося досягти, а що можна поліпшити наступного разу. Що питати, щоби показати себе з вдалої сторони та зрозуміти, чи підходить https://wizardsdev.com/news/navchalnyj-proekt-wizardsdev-vidkryvsya-v-harkovi/ вам ця посада. У якій країні не була б — мабуть, це профдеформація. Проводять аудит і виявляють проблему (наприклад, помилкову стратегію, продуктові характеристики, стиль комунікацій).

Как стать бренд-менеджером: четыре точки входа

Вона працювала з Terrafood, Sandora, Henkel, Danone. Останні три роки — у команді, яка займається розвитком бренда «Київстар». Спеціаліст використовує ефективні методи для популяризації товарів/послуг компанії, бере на себе стратегічні та організаційно-прикладні функції. При пошуку бренд-менеджера, рекрутинговим службам доводиться вирішити непросте завдання, адже якісної освіти і позначених вимог у сфері бренд-менеджменту Росії і України не існує.

Далі ви знатимете, чи потрібно усувати якісь помилки та в якому напрямі розвивати бренд. Від цього фахівця вимагається й стратегічна діяльність, і організаційно-прикладна. А моїм першим завданням, пов’язаним із брендом (ще в креативній агенції), була розробка нової упаковки молочного продукту. Потрібно було не лише креативити на брейнштормінгах, а й розібратися у технічних деталях.

Не знаете с чего начать?

Також потрібно запросити максимальну кількість внутрішніх документів. Навіть якщо вони не достатньо глибокі, суперечливі чи неактульні. Це допоможе зрозуміти всю ретроспективу життя компанії — від моменту її створення до сьогодні, коли ви стали частиною команди. Тому що ніхто, крім людини, яка вигадала і створила бренд, не зможе краще пояснити сенси, бачення та місію, які були закладені в нього на початку. У день старту продажів я завжди з нетерпінням чекаю новини про перший проданий аромат. Перші два місяці з моменту запуску зазвичай ідуть на постійний follow-up усього запланованого.

Тут ми зрозуміємо, чи вдалося втілити початкове бачення власника бізнесу, чи, може, у певний момент бренд повернув не туди. Для мене бренд-менеджер — це людина, відповідальна за створення та адаптацію стратегії. Вона розуміє, що потрібно зробити для втілення стратегії в реальність. І головне, бренд-менеджер — це людина-оркестр, яка повинна вміти робити все самостійно, але вдало делегувати задачі фахівцям своєї справи (фінансистам, комерсантам, digital-менеджерам тощо).

Історія професії

Якщо ваш шлях у бренд-менеджери лежить через маркетинг, початковою позицією стане посаду асистента маркетолога. Можна піти іншим шляхом — влаштуватися на роботу менеджером з маркетингу та реклами в одній з невеликих компаній. Я раджу на початку роботи закохатися в бренд, а надалі закохувати в нього інших. І звичайно, пам’ятати, що кожна дія від імені бренду відображається на тому, як його його сприймає споживач. Крім того, бренд-менеджер повинен дивитися “на 360 градусів” й одразу бачити можливості, якими він може скористатися для підвищення впізнаваності бренду. Звісно, у мене є професійна команда, і моя роль полягає у тому, аби кожен знав, що буде відбуватися з брендом і максимально сприяв спільній роботі в міру своїх обов’язків.

  • По суті, бренд-менеджером має бути кожен співробітник компанії — від топменеджера до продавця у магазині.
  • Крім того, бренд-менеджер повинен дивитися “на 360 градусів” й одразу бачити можливості, якими він може скористатися для підвищення впізнаваності бренду.
  • Це допоможе зрозуміти, як він сприймає ваш бренд і що може про нього сказати.
  • Я прогнозую, яку кількість товару ми можемо продати, й одразу продумую підтримку, щоб замовити супутні товари.

Для того щоб стати бренд-менеджером необхідно здобути вищу освіту в галузі реклами або PR або закінчити вуз економічного профілю за спеціальністю «Комерція», «Маркетинг». За бажанням можна пройти короткострокові профільні курси. Професійний бренд-менеджер, який володіє необхідними знаннями, здатний створити нові споживчі звички, а також впровадити в уми споживачів сприятливий імідж просувати продукцію. Тобто, бренд менеджер здатний на створення нових ринкових сегментів. Маркетологи бачать розвиток сучасних ринків вглиб.

Чим відрізняється робота над міжнародним та локальним брендом

Але ще на українському ринку є приклади ситуативних стратегій брендів, які здаються мені недоречними під час війни та кризи. Наприклад, спекуляція на військовій тематиці (використання назв зброї, локацій бойових дій тощо). — це можливість «накачати креативні м’язи», розвинути візуальний смак, попрацювати з безліччю кейсів у різних індустріях, розібратися у циклі управління брендом. Ще один приклад — запуск бренда Coca-Cola на китайському ринку.

хто такий бренд-менеджер

Щоб системно підвищувати успішність бренду, компаніям варто…


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *