Як швидко і правильно розпочати карєру менеджера


82% опитаних працюють у продуктових компаніях, майже 10% — у сервісних компаніях, що мають власні продукти, а трохи більше 6% — у виключно сервісних компаніях. Поступово одночасно керувати маркетингом та розробляти нові продукти стало неможливим. Також багато успішних представників професії пропонують всім, хто хоче освоїти професію, пройти курси. Ну афігеть тепер просто ibb.co/dLDbSyK а я думав Вакансія Head of Product шо це просто переклад, жесть… Якщо бачиш себе в котрійсь із цих груп і стало цікаво, запрошую читати далі. Product manager — одна з найпопулярніших та високооплачуваних digital-професій.

Чим займається та за що відповідає

Продакт менеджер повинен мати лідерські якості, щоб стимулювати свою команду до досягнення спільних цілей. Щоб бути успішним продакт менеджером, потрібно мати деякі ключові навички. Крім технічного розуміння продукту і його розробки, необхідно мати лідерські якості, комунікаційні вміння, аналітичний склад розуму та бажання постійно навчатися.

Product management у #KAMA18

Одним із аспектів управління командою є висування та перевірка гіпотез. Проводяться А/В-тести, щоб перевірити свої припущення та зрозуміти, як вони впливають на метрики продукту. Наприклад, якщо продакт надсилатиме пуш-сповіщення активним користувачам, це може збільшити метрику “day-to-day retention” на 15%. Йде перевірка цієї гіпотези та аналіз результатів, щоб приймати обґрунтовані рішення.

Где учиться на менеджера по продажам

Певні їхні обов’язки справді співпадають, але є й відмінності в цілях, завданнях, сферах відповідальності та компетенціях. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. Написали про 5 професій, в яких можна почати кар’єру лише зі знанням англійської мови. Щоб бути в курсі нових вакансій та отримувати свіжі новини першими, підпишіться на наші сповіщення. Далі ми розглянемо, як командна робота впливає на успіх продукту.

Вы успешно подписались на рассылку

Як стати продакт-менеджером

Продакт-менеджер відіграє ключову роль в успішному запуску та розвитку продуктів. Його багатогранні обов’язки вимагають широкого спектра навичок і компетенцій, але водночас відкривають перед ним величезні можливості для кар’єрного зростання і внеску в розвиток індустрії. Якщо ви зацікавлені в цій професії, необхідно постійно вдосконалювати свої навички та стежити за останніми трендами в галузі продакт-менеджменту. Продакт-менеджер – це ключова фігура в розробці та управлінні продуктом, що відіграє найважливішу роль у всьому життєвому циклі продукту від його концепції до запуску на ринок і подальшого розвитку.

Насколько востребованы продакт-менеджеры

Він контролює роботу над новим продуктом на всіх етапах і працює над тим, аби зробити продукт успішним для компанії та популярним серед користувачів. Продакт-менеджери сьогодні — одні з найбільш затребуваних фахівців у сфері ІТ. Ми ознайомилися з результатами дослідження і на їх основі розібралися, що це за професія, як стати Product Manager та скільки заробляє продакт. Ви, авжеж, можете (і варто) це «продавати» роботодавцю як перевагу — оскільки це буде ваша сильна сторона, але я це бачу скоріше як класний бонус, ніж як сильна перевага перед іншими кандидатами. Бо багато у ролі продакта про «що» та “чому”/”навіщо” робити — це більше про дослідження, UX, бізнес тощо, ніж про «як» (якими інструментами, яким кодом і тп).

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Наприкінці курсу ви створите свого роду «курсову роботу», в результаті якої слухачі пройдуть весь шлях створення продукту від ідеї, виведення на ринок, підтримки та його правильного виведення з ринку. Ця спеціалізація призначена як для діючих, так і для новачків-менеджерів з продуктів, що працюють у сфері digital, які хочуть застосувати набір сучасних практик для розробки своїх продуктів і команд. На курсі ви познайомитеся з дизайном продукту, розробкою на основі гіпотез та гнучкості, що лежать в основі сучасного управління продуктами. Класична ієрархія передбачає, що в цілому за продукт відповідає Head of Product.

Якщо так, рухаємось далі (якщо ні, то можеш далі не читати або почитати заради спортивного інтересу). Важливо зрозуміти, навіщо тобі потрібно стати менеджером і які твої очікування від перебування на менеджерській позиції. Економіст — це фахівець, який допомагає компанії або підприємству розставити пріоритети та цілі в роботі так, щоб прибуток був більшим, а витрати меншими. Шлях користувача від завантаження застосунку до рішення придбати платну версію має певні етапи — реєстрація, знайомство, користування протягом пробного періоду тощо.

На сьогодні є достатньо літератури на цю тему, варто почати з читання і виконання тих вправ, які пропонують автори. Однак тільки читання недостатньо, бо EQ — м’яка навичка, яка розвивається тільки у взаємодії з іншими. Тому знайди офлайнові тренінги, у пригоді стане і коуч чи ментор, який допоможе підібрати способи розвитку через зворотний зв’язок. І так, на розвиток EQ йде достатньо багато часу, іноді все життя. Однак воно того варте, оскільки розуміння себе, управління своїми емоційними станами прямо впливає на успішність взаємодії з людьми і є запорукою успішності у менеджерській кар’єрі.

Управління командами з різних підрозділів компанії також належить до компетенції продакт менеджера. Продакт, має бути лідером і забезпечувати гармонійне співробітництво між дизайнерами, програмістами, маркетологами та іншими спеціалістами. Основна мета – створити прекрасний продукт, який задовольняє потреби користувачів.

Хоча більшість респондентів (354 з 388) мають вищу освіту рівня «магістр» чи «бакалавр», 54% опитаних вважають, що освіта ніяк не вплинула на їхню роботу продакт-менеджером. Таким чином, майбутнє продакт-менеджера визначатиметься здатністю до адаптації до умов, що змінюються, глибокими аналітичними навичками та активним впровадженням технологічних інновацій. Спеціалістом складається портрет користувача, визначається напрямок розвитку і шукаються способи вирішення проблем. У будь-якому разі тобі потрібно переформувати команду під те, щоб хотіти і могти давати ті результати, яких від вас очікують. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи менеджером з продажу. Частіше за все зарплата формується зі ставки та процентів від вартості проданих товарів чи послуг.

  • В IT продуктом може бути мобільний додаток, онлайн-сервіс або окрема фіча — функція в додатку або сервісі.
  • Готуються технічні завдання, розподіляються між командами, встановлюються дедлайни та технічні вимоги.
  • Ключові навички включають стратегічне мислення, управління проєктами, знання користувацького досвіду, аналітичні здібності, комунікативні навички та розуміння ринку.
  • Часто на етапі стартапу та створення MVP (мінімально життєздатнього продукту) роль продакт-менеджера бере на себе СЕО.
  • Для успішної роботи продукт-менеджер повинен бути креативним, стресостійким, вміти аналізувати та володіти системним мисленням.
  • Умотивованість, чітке розуміння, навіщо це, і те, які свої важливі потреби можна таким чином задовольнити, дасть пальне і стійкість, коли настануть складні періоди й віра в успіх буде підупадати.

Робота продакт менеджера є важливою складовою успіху компанії. Від їх ефективності залежить якість продукту і репутація компанії на ринку. Продакти створюють продукти, якими користуються мільйони людей і які вносять значний внесок у їхнє життя. Саме професію продакт-менеджерів у вишах поки не викладають, але якщо ви закінчили бізнес-школу, факультет економіки або маркетингу, частиною знань, потрібних для роботи, ви вже володієте. Деяким роботодавцям, наприклад, фармацевтичним, буде важливо, щоб у продакта була профільна освіта — глибокі знання про їхню продукцію. У сучасному бізнесі маркетолог – це один із ключових співробітників.

Продакт-менеджери відіграють важливу роль не тільки в IT-сфері, а й в інших галузях. Розгляньмо особливості цієї роботи в IT і порівняймо їх з іншими галузями, а також наведемо приклади успішних продакт-менеджерів та їхній внесок у розвиток продуктів. Продакт менеджер це багатогранна посада, яка вимагає широкого спектру обов’язків та компетенцій.

Як стати продакт-менеджером

Інформаційні технології постійно розвиваються та ускладнюються. Для створення, тестування та підтримки програм потрібно все більше IT-фахівців. Це людина, яка розробляє моделі зберігання інформації, стежить за продуктивністю та безпекою системи. Люди, які самі поки що працюють за наймом і лише мріють про власний бізнес, часто перебувають у полоні помилок. Через це вони припускаються серйозних помилок, коли все-таки наважуються спробувати себе в ролі ІП (індивідуального підприємця) або керівника невеликої компанії. Продакт-менеджери є в будь-якій фірмі, незалежно від її розміру та виду діяльності.

Одним із ключових обов’язків продакт менеджера є дослідження ринку та аналіз тенденцій і очікувань. Потрібно розуміти потреби користувачів та шукати шляхи для їх задоволення. Це включає вивчення поведінки користувачів, їх проблем та потреб. Завдяки цьому аналізу можна створити продукт, який відповідає потребам та очікуванням клієнтів. Одним з ключових обов’язків продакт менеджера є розробка стратегії розвитку продукту.

Програма розрахована на тих, хто хоче розпочати свою кар’єру як Product Manager з нуля та тих, хто вже працює в IT та хоче перейти в цю спеціалізацію. Окрім цього, цей курс підходить усім тим, хто мріє зробити свій продукт та вивести його на ринок. Насправді, це може навіть заважати, оскільки комунікація має приносити максимальну користь на кожну хвилину розмови. Цінно, коли продакт-менеджер вміє зрозуміло пояснити суть завдання та відповісти на запитання за 15, а не 60 хвилин. Незалежно від сфери роботи, продукт-менеджер створює певний товар.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *